Duben 2016

Cestovní servis a "malé překvapení"

30. dubna 2016 v 17:30 | Já |  Španělsko - Kanárské ostrovy
Byl to zatím můj nejdelší let, který jsem letěla sama - tedy kromě Egypta. Po 2hodinách cesty mě přepadla už menší nuda a napadla mě úvaha, že do vzdálenější destinace je možná lepší letěl přes noc, kdy se může člověk v letadle alespoň vyspat a nepočítá tak dlouhé hodiny do přistání. Smějící seI když má po ruce nějakou tu knížku nebo časopis a další spolucestující, kteří jsou často velmi komunikativní a zvídaví.
Tentokrát mě čekalo absolvování cesty opět s českou leteckou společností. Hodně mě překvapil servis s jídlem, neboť teplý oběd, dezert a nápoje během celého letu nebývají vždy k dispozici. Usmívající se Také na mě dělají dojem větší dopravní stroje, tedy například: "Boeing AIR380" než menší letadýlka, s kterým už jsem měla možnost letěl minulý rok. Nejhorší je asi, když potkáte opravdu velké turbulence, kdy se s Vámi kýve celé letadlo, přistání do bouřky - to pak vidíte kolem jenom samé záblesky a tmu a po té, když se rozsvítí nouzové východy anebo, když občas 40minut přistáváte na plochu letiště, kde nemají upravenou přistávací dráhu a už tak pozdě v noci neočekávají Váš přílet. To už má tak trošku "malý" strach celé letadlo. PřekvapenýPrvní dojem : )

30. dubna 2016 v 17:19 | Já |  Španělsko - Kanárské ostrovy

Tak po pár týdnech a pracovních úspěších/neúspěších v ČR mě to táhlo zpět do zahraničí, kde vím, že se pro mě vždycky nějaká ta lépe placená práce najde. Rozpačitý Pro letošní léto jsem si vybrala Kanárské ostrovy, které vznikly ze sopečného původu a hojně bývají navštěvovány turisty díky jejich "nedotčené" přírodě a dostatečnému sportovnímu využití. V každém menším či větším příštavním městě najdete: místní malé obchůdky s převážně oblečením, Fitness centrum nebo klasickou tělocvičnu, půjčovnu kol a aut, centrum s vodními sporty, cestovní kanceláře, které nabízejí exkurze po celém ostrově, stánek s italskou zmrzlinou a mimo jiné i několik barů a restaurací různých chutí, například: japonské bistro, americký tzv." Burger Bar" nebo italskou restauraci. cestovnímu ruchu patří i nakupování. Zde si můžete vybrat z mnoha nákupních center a zahraničních značek z celého Světa. Rozpačitý
Můj první dojem byl, že tady určitě bude, co objevovat.Mrkající Ihned z letadla mě zaujala sopečná, původní krajina a neobvyklé druhy stromů - palem, bílé budovy a kamenné předměty ležící na pláži. Trochu šok jsem měla z jiné národnostní rasy v hotelu - není to jako v Praze nebo na Menorce, kde se turisté pohybovali běžně. Žije tu opravdu hodně cizinců a málo místních lidí. Setkáte se tu s občany z Bulharska, Japonska či Ameriky. Úřední jazyk je Španělština, ale všude se domluvíte i s Angličtinou.
Co může nastat? Tak jako v Egyptě - například - zdravotní problémy z jiného druhu stravování nebo již zmíněný šok z různorodé kultury. Usmívající se