Náplň práce a stravování v hotelu : )

30. října 2016 v 11:45 | Já :-) |  Baleárské ostrovy - Menorka
A co bylo náplní práce?MrkajícíUsmívající seBylo to různé vychystávání jídla na podnosy, krájení zeleniny a sladkých dortíků
a později i doplňování chystaného jídla v restauraci. Plus nečekaně jsem zaučovala i nově příchozí studenty.
Způsob zaučování spočíval v ukázce starání se a přípravy tzv. "Studeného bufetu" z restaurace. Z čeho se skládal uvidíte na obrázku. Usmívající se Každý den se na něj krájela čerstvá zelenina, otevíraly se konzervy mrkve, zelího, anebo kukuřice a potom se doplňovaly zásoby oliv a dresinků, které se vyráběly v místní kuchyni. Usmívající se Vše se chystalo do restaurace, jejíž kapacita byla okolo 500lidí denně.
1za týden probíhal tzv. "španělský večer", takže jsme v kuchyni měli více práce. Spočívalo to v přípravě mnoho druhů sýrů. krabího salátu, gaspacha a různých dalších španělský specialit. Například: pizzy či krevetové palmy. Tu vždy měla nastarost češka Míša, která byla také absolventka hotelové školy v Česku. Usmívající se
Já jsem prostřídala v kuchyni všechny oddělení - od loupání cibule, po krájení brambor až k sekci ryb a sladkého cukroví. Mám v malíku úpravu brambor po Španělsku a již zmíněné: "Gaspacho" a čokoládovou pěnu. Nejvíce mě, však zaujala práce s krevetami, které mi dodnes v restauraci vařené chutnají. Podávají se na několik způsobů: smažené na oleji s cibulkou, surovové na studený bufet nebo ve vynikající kombinaci - v koktejlovém salátu, jež v restauracich používají jako předkrm.
Každý den v kuchyni končil lehkým úklidem a někdy i drinkem na baru. Čekalo mě vždy zametání podlahy, utírání kuchyňských špinavých a mastných ploch nebo umývání podlahy. Ke konci pracovní stáže k tomu přibylo i leštění bufetových ploch v restauraci.
Byla to zajímavá pracovní zkušenost, doporučila bych ji všem začínajícím studentům v oboru. Hodně se naučíte místní jazyk a navštívíte také zajímavé památky. A v prvé řadě si o 100% vylepšíte svůj životopis.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama