Listopad 2016

Odpolední koupání, dýchánky a střídání různých pláží v místě Ciutadella

1. listopadu 2016 v 13:18 | Já :-) |  Baleárské ostrovy - Menorka
A jaká byla odpolední zábava? Usmívající se Tak většinu času jsme trávily u moře, až nás přestalo bavit... nebo se jen tak relaxovalo na pokoji při velkém horku či jsme jezdili do blízkého města nebo na výlety po okolí.
Ze začátku mě tam hodně pomohla má gvadelupsko-francouzská spolubydlící a kamarádka, která mě perfektně naučila základy Španělštiny. Zároveň vysvětlování probíhalo v Angličtině, takže jsem perfektně zvládala 2jazyky. MrkajícíHodně mně to tehdy dalo. Na pracovišti mně ještě pomohl valencijský, španělský kuchař ze základy Španělštiny pro hotel.
Okolo hotelu jinak byly 3další pláže, celkem tedy 4. Takže jsme každý den střídali a dělali k nim různé procházky.
Jako první z nich přikládám hotelovou pláž na turistickém pobřeží Cala en Blanes, jako druhou: Cala en Brut a jako třetí:
Cala en Forcat - fotka z mořskými plody a se mnou. Usmívající seČeskoslovenské párty / time ...

1. listopadu 2016 v 13:06 | Já : ) |  Baleárské ostrovy - Menorka
Jak už bývá zvykem, člověk většinou v zahraničí nikdy není sám. Stejně tam po čase někde potká svou národní menšinu nebo náhodně i své krajany. Ti mu mohu někdy i jeho pobyt v zahraničí ze závisti zničit. Usmívající se
Díky koupání u moře, tedy střídání různých pláží se začalo chodit i na tzv. "společenské" akce, na které jsem před tím nebyla až tak moc zvyklá. Naštěstí "místní diskotéka" byla ihned 5minut od hotelu nebo poté cca 20minut cesty autem ve vzdálené Ciutadelle. V té teda byla dražší a nikdy jsem ji nebsolvovala. MrkajícíČasto mě tam čekala, již zmíněná diskotéka, oslava narozenin mých zahraničních kolegů anebo různé animátorské večery. Například: franouzské divadlo, taneční párty
nebo taneční španělsko-francouzské vystoupení.

Pon´t de Gil

1. listopadu 2016 v 12:58 | Já :-) |  Baleárské ostrovy - Menorka
Bylo jedno větrné odpoledne a s mou gvadelupsko-francouzskou kamarádkou jsme se vydaly podívat pěšky na druhou stranu od hotelu. Po cca 15minutách cesty nás příjemně překvapilo otevřené moře a výhled na velký kopec, který návštěvníky lákal k další turistické atrakci. Tento kopec byl celý obležen kameny a různorodou trávou. K útesu cestu lehce znepříjemňoval úzký, kopcovitý a klikatý terén. Po necelých 25minutách cesty jsme dorazily k cíli.
Před námi se zjevil velký, kamenný most - útes s potapeči a spoustou malých kamínků. Tedy ideálnímu místu k focení či potápění.