Leden 2017

Plymouth - JZ Anglie

29. ledna 2017 v 16:27 | Já :-) |  Velká Británie
Plymouth, je hlavní město JZ Anglie a zároveň jedno z nejkrásnějších měst anglického královstí v hrabství Devon. Turisty na první pohled zaujme přístav nepřekonatelné krásy a historický, univerzitní střed města s úzskými rybářskými uličkami. Má 245tisíc obyvatel.
V přístavu můžete vidět sochy připomínající anglickou historii a domy z doby alžbětinské. Také přístav tzv. "Plymouth Sound" byl nejdůležitější přístav ve Velké Británii za druhé světové války. Z této doby zde naleznete mnoho pamětihodností. Přístav slouží také i k jiným účelům. Konají se zde různé sportovní akce. Například: soutěže jachet nebo motorových člunů. Je znám plachetnicí Mayflower, která vyplula na vodu poprvé roce 1615.
Plymouth se obklopuje mnoha marínami. Mezi nejznámnější patří: "Sutton Hourbor"-nejstarší přístav a "Millbay ducks" spojující se s lodí tzv. "Brittany Ferries" a sirem, kapitánem Francis Drakem. V oblasti marín na Vás čeká i národní mořské aqvárium na seznamu Unesco anebo muzeum lodi Mayflower.

Cestovní zážitky

23. ledna 2017 v 17:05 Velká Británie
Ve Velké Británi jsem během mého 4měsíčního pobytu stihla navštívit mnoho měst a památek. Také mě čekala jízda známým dvoupatrovým autobusem, metrem v Londýně anebo vyhlídková jízda vlakem Great Western, který byl z nabízených variant nejdraží. Jedna cesta vyšla na cca 10liber, autobusem se dalo vyjet od 2liber, taxíkem od 4liber a více - podle vzdálenosti.
Mně se nejvíce líbilo kromě Londýna v Ilfracombe, Plymouthu a Barnstaple. Téměř všechna města spadala pod nejnavštěvovanější region: "North Devon" v roce 2015. V tomto regionu bylo mnoho zajímavostí, jak přírodních, tak kulturních památek. Velmi mě oslovily černopísečné pláže a skalnaté pobřeží v Ilfracombe a muzeum v Barnstaple, ve kterém návštěvník pozoroval vývoj dějiny života obyvatelstva v různých časových údajích. Také si tam mohl prohlédnout dary moře a přírody.

Velká Británie

23. ledna 2017 v 16:48 | Já :-) |  Velká Británie
Je to země, ve které jsem zůstala asi nejdýl, idkyž ne všechno tam bylo levné a jídlo nebylo dle mých představ. RozpačitýTrochu mě tam zklamala náplň práce, ale cestovně mě hodně překvapila. Překvapený Velká Británie má totiž mnoho památek, spíše přírodních a neskutečně velkou rozlohu a tak jízda autobusem z Londýna do Paigntonu - místa mého prvního pobytu, trvala 5-6hodin nebo cesta z Bidefordu do Iflracombe měla něco přes 2hodiny. Navštívila jsem několik měst. Mezi ty patřily například: Londýn, Oxford, Stardford up Avon, Plymouth, Exeter, Ilfracombe nebo Barnstaple. K mým nechtěným "hobby" bylo i střídání ubytování. Bydlela jsem v anglické rodině v typickém jejich domečku, v hotelovém sklepním pokoji pro 4 lidi s malým úložným pokojem anebo v samostatném pokoji s trochu plesninou koupelnou. Bohužel náplň práce v hotelu tu nemohu rozepsat, ale mohu napsat něco o cestování. Usmívající se

Cesta letadlem

14. ledna 2017 v 19:28 | Já :-) |  Baleárské ostrovy - Menorka
Na Menorku byla celkem složitá letecká doprava. V obou případech jsem musela přestupovat a letět dvěmi letadly. RozpačitýPrvní cesta byla přes Vídeň, Madrid a Mahón, cca 4hodiny. Druhá vedla přes Mahón, Barcelona a Praha.
Mám svůj osobní zážitek na celý život. Jedná se o let malým ostrovní letadýlkem, ve kterém bylo všechno úzké, ale přesto na ostrov dolětělo. Byl z něj pěkný výhled.
Pozn. v obou letadlech nebyl dost dobré občerstvení. V jednom mě čekal nákup jídla za Eura. Podávali tam jenom studenou kuchyni a obložené chleby. V tom prvním, alespoň mufínek.

Výlet z příručky

9. ledna 2017 v 20:03 | Já :-) |  Baleárské ostrovy - Menorka
Jednoho letního, víkendového dne jsme se s mojí, již zmíněnou francouzsko-gvadelupskou kamarádkou rozhodly pro výlet podle mé české cestovatelské příručky z nejznámnější české cestovní kanceláře. O trochu dříve nám zvonil budík a čekala nás cesta z Ciutadelly směrem na jih a ke vzdáleným africkým břehům. Zhruba po deváté hodině ráno nás u hotelu vyzvedával autobus plný turistů. Cesta s přestupem v Ciutadelle trvala cca 45minut. Rozpačitý Naším cílem byly vyhlášené písčité pláže: cala Mitjana a cala Galdana.
Po výstupu z autobusu na nás vykukoval obrovský hotel a pobřeží plné borů a turistů rozprostírající se na bezoblázkové pláži cala Galdana. Potom následovala v obrovském horku cca 30-40minutová procházka skalnatým útesem. Cestou jsme minuly malou chatku, která byla jako z obrázku z Francouzské Polynésie. Nakonec naše nohy skončily v prohřáté vodě u přírodní pláže caja Mitjana (Tato pláž byla špatně přístupná, dalo se na ni dopravit pouze pěšky. Oběmi lesními stezkami to na ni bylo stejně daleko, ale stálo to zato.Překvapený Nenašli jste na ní žádné občerstvení ani toalety. )