Leden 2018

Manacor

30. ledna 2018 v 12:53 | Já |  Baleárské ostrovy - Malorcca
Manacor je město ve výchoodní částii ostrova. V tomto městě se vyrábí nábytek a umělé perly.
Do tohoto města jezdí hodně turistů díky oblíbenému přímořskému letovisku - městečka, přístavu: Porto Cristo a místní jeskyni. Známe jsou i největší trhy, které zde probíhají.
Já osobě jsem navštívila Manacor, ale nelíbil se mi. Po druhé už bych tam nejela. Ve městě byly staré budovy a nevypadaly pěkně. Na obrázku je náměstí Sa Mora.


Stravování v hotelu

30. ledna 2018 v 12:36 | já |  Baleárské ostrovy - Malorcca
Tady přikládám ukázku ze stravování v hotelu.
Jsou to teplé večeře, popř. studené - záleží, co si vyberete ze španělských specialit. Mé oblíbené jsou smažené krevety
a mořské ryby, které v Česku nemám často, protože u nás jsou trošku předražené.
Téměř všechno je připravováno v kuchyni. Některé věci se kupují
a potom ohřívají v troubě. Jiné suroviny, např. saláty se chystají čerstvé přímo v hotelu.

pláž cala Gat

15. ledna 2018 v 16:39 | Já |  Baleárské ostrovy - Malorcca
Tato pláž se nachází v zátoce mezi skalami. Dojdete k ní pěšky od přístavu po promenádě. Pláž má asi 40metrů na délku a v létě bývá velmi obsazená.
a zlatý písek.

pláž Son Moll

15. ledna 2018 v 16:17 | Já |  Baleárské ostrovy - Malorcca
Pláž Son Moll se nachází jižně od přístavu. Je dlouhá asi 150metrů a vhodná pro rodiny s dětmi díky snadnému přístupu do moře. Tato pláž není vhodná pro vodní sporty, ale naleznete zde bar, kde si můžete něco objednat k zakousnutí. Usmívající se
Vedle pláž se nachází promenáda, na které najdete různé kavárny anebo restaurace. Po promenádě se dostanete pěšky až k přístavu. Není to daleko.


Ubytování 2

14. ledna 2018 v 10:50 | Já |  Baleárské ostrovy - Malorcca
Tak všem oznamuji, že už jsem přestěhovaná. Mám malý, útulný pokoj sama pro sebe ve čtvrtém patře.
Do pokoje se dostanu pouze výtahem. Mohu také používat balkónek nebo-li třešní terasu, která je nedaleko mého pokoje.


pláž cala Aqulla

11. ledna 2018 v 16:25 | Já |  Baleárské ostrovy - Malorcca
Cala Aqulla je největší pláží na východním cípu Mallorky, kterou situovali do chráněné krajinné oblasti. Pláž je obklopena borovicovými stromy a kopci. Její šířka je zhruba 50 metrů a délka půl kilometru. Má bílý písek a průhlednou vodu.
Během léta bývá tato pláž velmi přelidněná. Blízko pláže najdete placená parkoviště nebo k ní můžete dojít pěšky po promenádě od některého z hotelů.
Tato pláž se také pyšní získáním Modré vlajky, tedy symbolu kvality a dodržování vysoké kvality a standartů vůči životnímu prostředí.

cala Ratjada/cala Rajada - přístav a městečko

11. ledna 2018 v 16:10 | Já |  Baleárské ostrovy - Malorcca
Městečko cala Rajada leží na východní části ostrova vzdálená daleko od letiště. V městečku najdete spoustu obchodů, hotelů, barů, italskou zmrzlinu a také mnoho restaurací - většina z nich je nyní zavřená a otevře se až na Velikonoce, kdy na Malorku zavítá velký dav turistů. Nejznámnější je pláž - "Platja Son Moll", která leží přímo blízko tutistického centra. Pláž bývá často přeplněná, jelikož je maličká. Nejkrásnější a nejdelší pláž tohoto městečka, pobřeží je: "cala Aqulla"
Dále zde turisté mohou navštívit původní přístav z 60let 20.století. Ten můžete vidět na fotkách.

Ubytování 1

11. ledna 2018 v 15:44 | Já |  Baleárské ostrovy - Malorcca
A kde bydlím? Nyní opět v hotelu, který má pouze jednu hvězdičku, ale je to dočasně do soboty než se spraví náš hotel, kde pracuji. Rozpačitý Tento hotel je umístěň cca 20minut pěšky od centra tohoto pobřeží. Nejlbližší pláž je vzdálená cca 25 minut rychlé chůze od hotelu. Pláž se jmenuje: "cala Aqulla". V hotelu mám pouze snídani a večeři. Obě jídla jsou výborné.
K pokoji je připojena i koupelna s vanou a malým balkónkem. Na pokoj nám také dali i televizi, ale tu jsem zatim nepoužila.


Cestování

11. ledna 2018 v 15:30 | Já |  Baleárské ostrovy - Malorcca
Na Malorku se mi cestovalo celkem dobře. Letěla jsem dvěmi lety se společností Eurowings z Prahy do německého Dussedolfu
a odtud přímo na místní mezinárodní letiště v Palmě, obrovským letadlem, které mělo sedadla pro 7lidí v jedné řadě.Rozpačitý Na pití jsem dostala pouze vodu, ale až u druhého letu. Jídlo jsem měla svoje. Dohromady cesta letecky trvala cca 4 a půl hodin i s přestupem.
Po příletu na Malorku mě čekala jízda taxíkem. Ta trvala 1 hodinu. Bylo to sice o trošku dražší než místní dopravou, ale stálo to zato a v ten moment to bylo asi nejlepší řešení pro mě. Nedovedu si představit, že bych se s kufry tahala autobusem přes celý ostrov. Usmívající se