Červen 2018

nové ubytování

24. června 2018 v 19:10 | Já |  Baleárské ostrovy - Malorcca
Tady Vám ukážu moje nové ubytování a přidám zde také fotky z hotelu. Bydlím teď spíš v takovém menším kempu. Hoteloví hosti jsou ubytování v apartmánu a vše je bezbariérové. K hotelu patří 3bazény - 1dětský, 2 pro starší děti a 3 plavecký a ten využívám i já, téměř každý den. Rozpačitý Pak má hotel malou zahradu na, které se cvičí jóga anebo zde probíhá jízda na koních pro děti. Dále hotel vlastní tennisový kurt, posilovnu a saunu.


Stravování v novém hotelu 2

24. června 2018 v 18:59 | Já |  Baleárské ostrovy - Malorcca
Zde, jak jsem slíbila uvidíte ukázku, co mívám na večeři.
Já si někdy dávám těstoviny, pizzu nebo susi. Klasické jídlo moc nemívám. Jenom sem tam chuťovky s lososem a občas si také dopřávám něco sladkého. Když jsem fotila, tak zrovna moc dobrý výběr dortíků nebyl, ale pokusím se to vyfotit ještě jednou. Také mně tu chybí opět tzv. "show cooking" a tu taky dodám časem.Stravování v novém hotelu

24. června 2018 v 18:49 | Já |  Baleárské ostrovy - Malorcca
Jelikož jsem se nedávno stěhovala, tak Vám zde přidám "na přání" několik fotek z nové restaurace do, které chodím na jídlo. Mám tam opravdu velký výběr. Velice mně chutná. Rozpačitý Řekla bych, že si tam vybere každý, jak dospělý, tak i děti. Těch tu máme hodně různého věku - cca od 1roku do 11let.
Zde máte ukázku, co jíme na snídani. Akorát mně tady teda chybí palačinky s marmeládou a vaječná omeleta s překvapením.Překvapený
Jinak španělé jí ráno hodně. Například: typická snídaně je párek, upečené rajče, ogrilovaná anglická slanina anebo naše česká tzv."vaječina". Někteří jí pečivo se sýrem a salámem nebo něco sladkého jako my. Třeba jogurt s jahodami či musli anebo některé buchetky s čokoládou či vanilkou.


playa de Muro - Alcúdia/cala Picafort

21. června 2018 v 8:59 | Já :-) |  Baleárské ostrovy - Malorcca
Pláž Muro leží mezi městy port Alcúdia a cala en Picafort a patří k chráněné krajinné oblasti na Mallorce. Celé toto pobřeží je obklopeno hotely, restauracemi a malými obchůdky.

Manacor beaches - procházka po útesech

19. června 2018 v 9:08 | Já :-) |  Baleárské ostrovy - Malorcca
Jak jsem se už zmínila, měla jsem tu návštěvu z Čech a cestovali jsme jeden den autem.
Čekala nás návštěva okolí Manacoru a útesu Camp Rocku. Camp Rock je útes v moři. Cesta k němu trvala strašně dlouho. Nakonec jsme tam nebyli, ale máme krásný zážitek z procházky po pobřeží.

Porto Cristo

19. června 2018 v 8:59 | Já :-) |  Baleárské ostrovy - Malorcca
Porto Cristo je přístav, který Ppod Manacor. Leží na východě ostrova. Byl založen v 19.století, ale znali ho, již dříve Římané. Dnes je z něj oblíbený ráj turistů. Najdete zde nádhernou pláž a spoustu obchůdků. Obchůdky jsou, však dražší než, kdekoliv jinde, ale každou sobotu dopoledne se na Passeig de la Sirena konají trhy.
Porto Cristo je také známo krássnými zálivy. Například: cala Magrana nebo cala Mendia. V blízkosti tohoto přístavu leží velký jeskynní komplex: "coves del Drach" nebo-li: "Dračí jeskyně". Na jejich návštěvu budete potřebovat asi 1hodinu a půl, ale prohlídka je moc krásná.


Drach caves

18. června 2018 v 12:17 | Já :-) |  Baleárské ostrovy - Malorcca
Tak mám pro Vás další tip na cestování. Sice píši trochu opožděně, ale stěhovala jsem se na jiné místo a měla jsem tu návštěvu z Čech.
S mojí kamarádkou jsme nedávno navštívily nejvyhlášenější jeskyně na Mallorce v Portu Cristu. Byl to jedinečný zážitek. Posbíraly jsme zkušenosti s jeskyními lodičkami a koncertem vážné hudby. Ten jeskyně nabízí, již od roku 1935. Prohlídka trvala asi 1hodinu a půl. V jeskyni bylo také jezero - "Lago Martel", které je jedno z nejstarších jeskynních jezer na Světě. Po jezeře jsme necelých 10minut pluli na lodičkách. Dále jste také mohli vidět v tomto jeskynním komplexu tzv. "zasněžené hory".